Porównywanie ułamków zwykłych zadania online

Pobierz

Ułamek zwykły, licznik, mianownik.. zamieniamy 1/10 = 0,1; 3/10 = 0,3. pojawiają się części setne 3/100 = 0,03. musimy rozszerzać ułamki, np. 3/5 = 0,6.uŁamki - porÓwnywanie lutego 23, 2017 Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie PinterestLekcja 13.. Porównywanie niektórych ułamków cz.1 .. Matematyka kl. 4 - Od kropki do kropki.. Część całkowita ułamka, skracanie i rozszerzanie ułamków.Rozszerzanie ułamków‧Odwrotność liczby‧Mnożenie ułamków‧Skracanie ułamków zwykłychTesty matematyczne - porównywanie ułamków.. ustaw ułamki rosnąco.Porównywanie ułamków zwykłych i dziesiętnych zapisanych w różny sposób Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!. Zadania.. Wybieramy znak <, > lub = Link do posta.. Jeżeli ułamki, które chcemy porównać, możemy tak skrócić lub rozszerzyć, że w obu przypadkach otrzymamy ten sam ułamek, to porównywane ułamki są równe.Ułamki zwykłe.. Pięć poziomów.. Ułamek podaj w postaci nieskracalnej a/bPorównywanie ułamków zwykłych 1 (różne mianowniki) Sprawdź swoją wiedzę: Porównaj ułamki zwykłe z różnymi licznikami i mianownikami.. Lekcja z e-podręcznika; Materiał dodatkowy; Lekcja 14.. Temat : Porównywanie niektórych ułamków zwykłych .. porównywanie dziesiętnych.. Wstaw odpowiedni znak: <, >, = 0,6 0.8Porównywanie ułamków o jednakowych licznikach lub mianownikach ..

Porównywanie ułamków zwykłych.

Dodajemy w pamięci.. Ułamki równe.. Sprardź się.. Ćwiczymy tabliczkę mnożenia.. 100, Dodawanie trzech liczb w zakresie 100, Zadania tekstowe: Dodawanie i odejmowanie, Mnożenie przez 2, 3, 4 i 5, Dzielenie przez 2, 3, 4 i 5, Mnożenie przez 6, 7, 8 i 9, Dzielenie przez 6, 7, 8 i 9, Tabliczka mnożenia w zakresie 100, Mnożenie i dzielenie w zakresie 30, Mnożenie i dzielenie w zakresie 30 WIĘKSZE LICZBY .Test - ułamki na osi liczbowej.. Sprawdź swoją wiedzę: Zadania tekstowe o porównywaniu ułamków.. Matematyka · 4. klasa · Ułamki równoważne i porównywanie ułamków · Porównywanie .RANKING GRY: 1.. Klasa 4 Matematyka Matematyka z Plusem 4.. 2. mnożenie ułamków z jedną niewiadomą, dzielenie ułamków przykłady, dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach wytłumaczenie, dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach, działania na ułamkach zwykłych zadania klasa 5, mnożenie ułamków klasa 5, dzielenie ułamków dziesiętnych .Sprawdź, czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty!. Po skróceniu ułamek dwanaście osiemnastych równa się sześć dziewiątych.Lekcja 2.. Test - porównywanie ułamków.. Na tej lekcji nauczę się jak porównywać ułamki dziesiętne..

0% ...porównywanie ułamków zwykłych Prawda czy fałsz.

skróć ułamki i ułóż je w kolejności rosnącej.. Zadanie 1/20 .. Uwaga!. Czy 1 klasa ma ułamki , bo to jest dodawanie dla klas 1 .. 3.1 Ułamek zwykły.. Dodawanie i odejmowanie liczb dziesiętnych - zadania tekstowe Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!. Porównywanie ułamków dziesiętnych.. Zaznacz .Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.. W każdym zadaniu jest tylko jedna możliwa odpowiedź.. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.. Utrwalenie i powtórzenie.. PRZYKŁADY PRZYKŁADY.. Przeczytaj uważnie każde polecenie, a następnie zapoznaj się z możliwymi odpowiedziami i zaznacz najbardziej prawdopodobną.. Zacznij rozwiązywać test!. Ułamek .. 3.2 Wprowadzenie ułamków .. 3.3 Rozwinięcie dziesiętne .. 3.3.2 Porównywanie ułamków .. Klasówki (4) 4.. Przykład: ułamek dwanaście osiemnastych.. Porównywanie ułamków zwykłych.. Dodawanie ułamków.. - zadanie (1) bryły (9) cechy podzielności (1) czworokąty (2) czytanie tabeli (1)Zadania utrwalające s. 49 Ułamki zwykłe s. 51 Ułamki i liczby mieszane s. 51 Ułamek jako iloraz s. 54 Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych s. 56 Sprowadzanie ułamków do wspólnego mianownika s. 58 Porównywanie ułamków zwykłych s. 60 Ułamki zwykłe na osi liczbowej s. 63 Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych ..

... Porównywanie ułamków zwykłych.

Ćwiczenie nr 3 do artykułu "Ciekawe, dlaczego czasami mamy gęsią skórkę".Skracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę różną od zera.. Wprowadzenie.. Powodzenia:) Tomasz D. Gwiazdadodawanie ułamków, mnożenie ułamków, ułamki zwykłe, dzielenie ułamków, odejmowanie ułamków, dodawanie i odejmowanie ułamków, dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach, porównywanie ułamków, skracanie ułamków, dzielenie ułamków zwykłych, ułamki dziesiętne, zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne, mnożenie ułamków zwykłych, dodawanie i odejmowanie .Wirtualny zeszyt do matematyki.. 16 pytań to zadania na które….. Kolejność działań.2.2 Test Porównywanie liczb całkowitych.. Odejmowanie ułamków.. Jaki ułamek znajduje się w punkcie A na osi liczbowej?. Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach.. Zamiana ułamków.. Działania na liczbach całkowitych, w tym rachunki pamięciowe.. Cztery działania w pamięci.. Ułamki zwykłe i dziesiętne.. Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.rozszerzamy i skracamy ułamki, by złamać szyfr, hasła: audiodeskrypcja oraz alfabet Braille'a.. Dzielimy w pamięci..

Porównywanie ułamków dziesiętnych.

3.3 Test Rozwinięcie dziesiętne ułamka zwykłego.. Porównaj.. wg Isia0700.. Na przykład: RURFaJ5CEU8IY 1.. Ułamek jako dzielenie.. Klasa 4 Klasa 5 Skracanie i rozszerzanie ułamków.Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.. Porównywanie ułamków dziesiętnych - 0,3 Sortowanie według grup.. Zadania z ułamków z rozwiązaniami.. Ułamki zwykłe na osi liczbowej .. Liczby mieszane.. Wskazujemy ułamki równe.. Ułamków właściwy i niewłaściwy.. Porównywanie ułamków zwykłych.. Instrukcja.. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.. Jest to zadanie dla ucznia zdolnego.Klasa 5.. Na ile części jest podzielone koło?. wg Zaczek.. Przed Tobą 20 pytań z czterech dziedzin: matematyka, język polski, historia oraz przyroda (po 5 pytań z każdej kategorii).. Porównywanie ułamków zwykłych Koło fortuny.Ułamki zwykłe (podstawy) (8 zadań) Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych (8 zadań) Ułamki zwykłe (14 zadań) Tematy: Ułamki zwykłe Porównywanie ułamków zwykłych Skracanie i rozszerzanie ułamków Sprowadzanie ułamków do wspólnego mianownika Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwyw zakresie.. 0%.Liczba wyników dla zapytania 'klasa 4 matematyka i poruwnywanie ułamków': 10000+.. Ćwiczymy zamianę ułamków zwykłych na dziesiętne.. Na tej lekcji powtórzę i utrwalę wiedzę z zakresu porównywania ułamków dziesiętnych.. Zadanie matematyczne z nietuzinkowym porównywaniem ułamków zwykłych.. Dzielimy licznik i mianownik tego ułamka przez 2. klasa4 Teleturniej.. To jest aktualnie zaznaczony element.. Liczby mieszane i ułamki niewłaściwe.. Ciebie zapraszamy do trudniejszych zadań :) Kuba66626 2011-04-04.. Ułamki zwykłe, podobnie jak wszystkie inne liczby, można ze sobą porównywać.. Dodawanie ułamków dziesiętnych Test.. Zadanie 1/20 .. Dzielimy z resztą.. Czytaj dalej.MegaMatma: Test Rozwinięcie dziesiętne ułamka zwykłego.. To wbrew pozorom nie jest łatwy test!. Linki do materiałów, które uporządkowałam wg tematów w Wirtualnym zeszycie do matematyki: LICZBY NATURALNE.. Porównywanie ułamków dziesiętnych.. Skracanie i rozszerzanie ułamków..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt