Członkowie rodziny po niemiecku liczba mnoga

Pobierz

rodzina - die Familie.. Poniedziałek - Piątek 8:00 - 19:00 +48 575 288 381Lista pytańniemiecki - członkowie rodziny.. Rodzajnik der odnosi się tylko męskich osób i przedmiotów rodzaju męskiego.Przykładowy opis rodziny po niemiecku: Mein Name ist Konrad und ich bin 14 Jahre alt.. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.zaimek dzierżawczy j. niemiecki Forma zaimka dzierżawczego zależy od rodzaju, liczby i przypadku rzeczownika.. Ilość pytań: 8.. Chdzi o dziadków , babcie , ojców , matki , synów , córki, braci, siostry, wnuków , wnuczki, wujków , ciocie,kuzynów,kuzynki , przyjaciól , przyjaciółki kolegów z kl. i koleżanek z kl.die Meiers (= rodzina Meier) die Müllers (= rodzina Müller) Liczba mnoga bez końcówki.. dzieci-Kinder.. ciocia die tante Zgłoś błąd.. Test: Niemiecki członkowie rodziny podstawowi.członkowie rodziny po niemiecku, rodzina, j. niemiecki.. Tagi Inne tryby testu.. Przed rzeczownikami rodzaju żeńskiego oraz przed wszystkimi rzeczownikami liczby mnogiej zaimek dzierżawczy przyjmuje w mianowniku (pierwszy przypadek) końcówkę "-e".Właśnie dlatego umieściliśmy je w naszej liście słówek dotyczących części ciała po niemiecku.. Powiązane z testem.. Zmienia się tylko rodzajnik, a często "a", "o" i "u" dostają przegłos zmieniając się na "ä", "ö" i "ü".Członkowie rodziny po niemiecku z rodzajnikami..

Członkowie rodziny i ich czynności Połącz w pary.

wg Sarasurdusiek.. tata-der Vater.czŁonkowie rodziny po niemiecku liczba mnoga Domyślne sortowanie Sortuj wg popularności Sortuj wg średniej oceny Sortuj od najnowszych Sortuj wg ceny: od najniższej Sortuj wg ceny: od najwyższejSprawdź nasz słowniczek niemieckiego i dowiedz się jak tłumaczymy i wymawiamy - familienmittglieder - czyli członkowie rodziny po niemiecku.. Zapraszam Cię do nauczenia się słówek z działu rodzina po niemiecku.. - Mój zeszyt ma 60 kartek papieru.. Dzieci - die Kinder: der Sohn - syn.. Die Familie - rodzina.. dziecko das kind Zgłoś błąd.. Plik PDF zawiera 22 fiszki obrazkowe do samodzielnego wydrukowania.. Zobacz naszą infografikę i dowiedz się, jak po niemiecku nazywają się poszczególni członkowie rodziny: ojciec, matka, rodzice dziecko, syn,…die Großeltern - dziadkowie (liczba mnoga) der Opa - dziadek [die Opas] der Großvater - dziadek [die Großväter] die Oma - babcia [die Omas] die Großmutter - babcia [die Großmütter] W nawiasach kwadratowych zapisałam liczbę mnogą podanych rzeczowników.Częstym błędem jest używanie rodziny tak jakby to była liczba mnoga, a jest to liczba pojedyncza, czyli "Die Familie ist klein, a nie Die Familie sind klein.". (rodzina,mama,tata,rodzice,babcia,dziadek,dziadkowie,siostra,brat,rodzenstwo,córka syn,dzieci,ciocia,wujek,krewni,kuzn,kuzynka,wnuk wnuczek,bratanica,siostrzenica,szwagierka,szwagier,tesc,tesciowa,synowa,zieć) Członkowie rodziny po niemiecku z rodzajnikami.Opis rodziny po niemiecku - Fabian opisuje swoją rodzinę Fabian tak opisuje swoją rodzinę: "Z tym e-bookiem nie da się nie zrozumieć gramatyki!".

DRZEWO GENEALOGICZNE I - członkowie rodziny Rysunek z opisami.

Niektóre rzeczowniki w niemieckim nie dostają żadnej końcówki.. Rodzina jest na wagę złota!. der Opa - dziadek.. babcia die Groβmutter, die OmaCzłonkowie rodziny po niemiecku z rodzajnikami & PDF | Podstawyniemieckiego.pl.. die Schwester - siostra.Poznaj lub powtórz razem z nami niemieckie słownictwo związane z rodziną.. Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań 21/21.. Oczywiście znacznie powszechniej używamy nazw tych, które widać.. dzieci die kinder Zgłoś błąd.kategorie: języki obce, poradniki tagi: czŁonkowie rodziny po niemiecku, czŁonkowie rodziny po niemiecku liczba mnoga, dalsza rodzina po niemiecku, jaka jest twoja rodzina po niemiecku, niemiecki rodzina Ćwiczenia pdf, opis rodziny po niemiecku, pytania o rodzinie po niemiecku, rodzina po niemiecku, zawody po niemiecku, zwierzĘta po niemieckuCzłonkowie rodziny po niemiecku - Członkowie rodziny po niemiecku - Miesiące po niemiecku - pomieszczenia po niemiecku - liczebniki porządkowe po niemieckuPrzykładowy opis rodziny po niemiecku.. babcia die oma Zgłoś błąd.. Znajomość tego typu słownictwa jest potrzebna do poprawnego opisywania ludzi, a także ma pewne powiązania z tematem medycyny.Przybory szkolne po niemiecku przykłady.. Alle gehen noch in die Schule.Poda mi ktoś członków rodziny po niemiecku w liczbie mnogiej ?.

Rodzajniki, PDF i proste tłumaczenie.Członkowie rodziny po niemiecku Dziadkowie.

- Muszę kupić nowy ołówek.. brat der bruder Zgłoś błąd.. Rodzeństwo - die Geschwister: der Bruder - brat.. córka die tochter Zgłoś błąd.. Ty też możesz w końcu ogarnąć gramatykę - szybciej i przyjemniej , niż Ci się wydaje.blog o języku niemieckim, niemiecki z pasja, niemieckizpasja, łączy nas pasja język niemieckiczŁonkowie rodziny po niemiecku liczba mnoga Sortuj wg popularności Sortuj wg średniej oceny Sortuj od najnowszych Sortuj wg ceny: od najniższej Sortuj po cenie: od najwyższej do najniższej Widok:Członkowie rodziny po niemiecku.. Nazwy członków rodziny pojawiających się na fiszkach: rodzina, matka, ojciec, dziecko, syn, córka, brat, siostra, rodzeństwo, bliźnięta, dziadek, babcia, dziadkowie, wnuk, wnuczka, mąż, żona, wujek, ciotka, kuzyn, kuzynka.Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-niemiecki słowa liczba mnoga w słowniku online PONS!. Członkowie rodziny po niemiecku Poznaj lub powtórz razem z nami niemieckie słownictwo związane z rodziną.. Jak widzisz rodzajnik "die" odnosi się zarówno do rodzaju żeńskiego jak i do liczby mnogiej nie tylko przy członkach rodziny, ale w ogólnie każdej liczbie mnogiej.. -to jeden z setek Waszych komentarzy.. Rozwiąż test.. die Oma - babcia.. Zobacz naszą infografikę i dowiedz się, jak po niemiecku nazywają się poszczególni członkowie rodziny: ojciec, matka, rodzice; dziecko, syn, córka, dziadek, babcia, dziadkowie, mąż, żona, wujek, ciotka, kuzyn, kuzynka, brat, siostra, rodzeństwo.odpowiedział (a) 27.09.2010 o 16:50. rodzice-die Eltern..

Oto członkowie rodziny po niemiecku: Rodzice - die Eltern: der Vater/Papa - ojciec/tato.

- Proszę Cię weź tą teczkę do szkoły.. - Kalkulator jest używany na lekcji .Liczba wyników dla zapytania 'angielski członkowie rodziny i przemiotniki': 10000+..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt