Opowieść wigilijna sprawdzian po omówieniu lektury

Pobierz

Inne quizy ze znajomości lektur znajdziesz TUTAJ.Pytania i odpowiedzi do lektury Opowieść wigilijna (.. 1) Kto jest autorem Opowieści wigilijnej?. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Jak dobrze pamiętasz losy bohaterów tej książki?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Opowieść wigilijnaTest wiedzy z lektury Opowieść wigilijna, Charles Dickens.. Scrooge, wspólnik Marleya, takŜe je podpisał, a jego nazwisko było cenione, cokolwiek by podpisał.. a) XX b) XXI c) XIX d) XVIII 3) Gdzie toczy się akcja?Opowieść wigilijna to klasyka literatury i książka, którą warto mieć w swojej domowej biblioteczce i do której warto wracać.. Co stanowiło najwyższą wartość w życiu Scrooge'a?. Dlaczego tytułowy wyraz "wigilijna" piszemy małą literą?. Test składa się z 15 pytań.. Opowieść wigilijna Opowieść wigilijna - streszczenie i test Opowieść wigilijna - streszczenie i test.. a) W hipermarkecie b) W kopalni c) W kantorze d) W hurtowni 4.. Powodzenia!. a) Adam Mickiewicz b) Charles Dickens c) Henryk Sienkiewicz d) Aleksander Kamiński 2) W jakim wieku toczy się akcja utworu?. Bez .Charles Dickens: Opowieść wigilijna Rozdział l Duch Marleya Zaczęło się od tego, Ŝe Marley umarł.. 2.Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Było mu wyraźnie wszystko jedno.Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Opowieść wigilijna - Tonny Tool..

"Opowieść wigilijna" - sprawdzian.

Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Odpowiesz na pytania o autora dzieła, jego głównych bohaterów i czas akcji, a my powiemy ci, czy warto jeszcze raz wrócić do lektury i uzupełnić braki.Test zawiera 18 pytań.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Mój drogi przyjacielu!. odpowiedź: "Opowieść wigilijna" to opowieść (coś krótszego od powieści, ale dłuższego od noweli czy opowiadania).. To odwieczna prawda.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Opowieść wigilijna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. Utwór "Opowieść wigilijna" powstał w roku: a) 1852 b) 1822 c) 1839 d) 1843 3.. Rozwiąż test i przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego (podstawówka).. Gdzie pracował Scrooge z Marley`em?. Wyszukiwanie cytatów nie jest naszą mocną stroną i do niedawna, kiedy pani Majka mówiła,że mamy wypisać 2-3 cytaty, wzdychaliśmy niezadowoleni.. i trzeci (3.).. Wydarto mi ciebie; odkąd mi ciebie wydarto, straciłem mą podporę, pociechę, radość: wszystko skończone dla mnie, nie mam co robić na świecie.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Pieniądze, którym Scrooge poświęcił całe swoje życie, nie uczyniły go człowiekiem szczęśliwym..

"Opowieść wigilijna" pokazuje, że nie dają.

Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Powtórz wiadomości z lektury i przekonaj się czy wiesz już wszystko o "Opowieści Wigilijnej" Karola Dickensa.. Zapraszamy do sprawdzenia swej wiedzy w quizie o tej lekturze szkolnej.. Omówienie, analiza fragmentów prozy.. Nowicjusze w sprawach handlowych zwracali się do Scrooge'a - Scrooge albo Marley, on zaś odpowiadał na obydwa nazwiska.. Druga zaś wymaga od uczniów samodzielnego zredagowania dłuższej formy wypowiedzi.Quiz Opowieść wigilijna - Test.. Opowieść wigilijna1.Jak nazywa się i jak ma na imię główny bohater lektury?. Euzebiusz Screwit.. Świadectwo zgonu podpisali: ksiądz, urzędnik, grabarz i właściciel zakładu pogrzebowego.. Test składa się z 12 pytań.. Kamizelka Kamizelka Kamizelka.. Jakub Marley był: wspólnikiem Ebenezera.. Zwłaszcza naEduelo.pl używa plików cookies w celach statystycznych i analitycznych.. Ja nazywali się duch drugi (2.). Dodatkowo, Eduelo.pl używa w celach reklamowych plików cookies, które mogą być umieszczane również przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne.Jeszcze po wielu latach na szyldzie nad drzwiami wejściowymi ich firmy można było czytać: "Scrooge i Marley".. Harpagon: […] Zmysły tracę, nie wiem gdzie jestem, kto jestem, co robię..

"Opowieść wigilijna" - jaki to gatunek literacki?

To nie ulegało wątpliwości.. Aby sprawdzić swoją wiedzę na temat książki, zrób szczegółowy test.. Test składa się z 15 pytań.. Dym Dym Dym.. Firma ta bowiem była znana powszechnie.. Pytania i odpowiedzi na test 13 kwietnia 2021 "Kamienie na szaniec" - pytania na sprawdzian 31 maja 2021 "Quo vadis" - sprawdzian z lektury 24 maja 2021Lektura "Opowieść wigilijna" Karol Dickens.. Ebenezer Crachit.. Stracił ukochaną, bo nie mogła znieść jego materializmu.. a) 6 b) 3 c) 4 3) Kto NIE występował w książce?. Tym razem było inaczej!. "Opowieść wigilijna" to utwór będący dowodem na to, że literatura jest przebogatym zbiorem idei, pomysłów, genialnych intuicyjnych spostrzeżeń, z których niejeden bystrzak po latach stworzyć może odrębną gałąź wiedzy lub świetnie .Proszę o odpowiedzi do tych pytań.Bo za jakiś czas w szkole będę miał test ze znajomości lektury "Opowieść Wigilijna" a być może się pojawi któreś pytanie z tych wyżej.. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś wiadomości o tej lekturze np.plan wydarzeń to proszę tu pisać Post został pochwalony 0 razyOpowieść wigilijna - praca z tekstem.. Pierwsza dotyczy wiedzy teoretycznej na temat lektury.. Zaproszony przez kuzyna na Wigilię, Scrooge: a) zgodził się z radością, b) niegrzecznie odmówił wizyty, c) grzecznie odmówił wizyty, d) zgodził się niechętnie..

"Opowieść wigilijna" Ch.

o głębokiej przemianie wewnętrznej, o tym, co jest najważniejsze w życiu, o radości i oczywiście: o Świętach Bożego Narodzenia (oryginalny tytuł A Christmass Carol oznacza kolędę czy też pastorałkę, a poszczególne rozdziały określono pierwotnie jako zwrotki).Charles Dickens: "Opowieść wigilijna".. Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu.. a) Bob Cratchit b) Jakub Marley c) Dolly Bantry 4) Jakie jedzenie było opisywane w książce?. Dickensa - sprawdzian wiadomości 9 3,0 (2008-02-11) Praca klasowa składa się z dwóch części.. a) Pudding b) Indyk c) Barszcz z uszkami 5) Co powiedział trzeci duch?. Poproszony o wigilijny datek naŚrodki stylistyczne - sprawdzian wiadomości dla klasy VI.. W jakim kraju i mieście toczy się akcja "Opowieści wigilijnej"?. Przekonaj się sam!Najbardziej kompletny test z lektury Opowieść wigilijna jaki znajdziesz w sieci.. a) 2.Duch Przyszłych Wigilii.. Rozwiąż test!Jak dobrze znasz książkę Karola Dickensa "Opowieść wigilijna"?. Rozwiąż test!. 3.Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia.Test ze znajomości lektury Opowieść wigilijna Rząd A Rozwiąż test - odpowiedzi zapisz na karcie odpowiedzi.. odpowiedź: Akcja "Opowieści wigilijnej" toczy się w Anglii (kraj), w Londynie (miasto).. Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlatego podaję krótkie odpowiedzi.1) Podaj autora książki a) Karol Dickens b) Stefan Żeromski c) Henryk Sienkiewicz 2) Ile było duchów (razem z Marleyem) ?. Odsunął się od rodziny i w ogóle od ludzi.2.. Rozwiąż test i sprawdź!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt