Kartkówka z układu rozrodczego

Pobierz

Kanalik nasienny kręte (KNK) ma długość 30 -70 cm (razem 300 -900m!). Drugorzędowe cechy płciowe: .. Kartkówka będzie aktywna tylko podczas waszych zajęć.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Żeński układ rozrodczy produkuje gamety gamety żeńskie - komórki jajowe - oraz stwarza warunki do zapłodnienia i rozwoju zarodka, a później płodu.. człowiek życie JaponiaWERSJA A 1.Do narządów rozrodczych kobiety należą: a)jajniki,macica,pochwa,jajowody b)jajniki,nasieniowody,macica c)jądra,nasieniowody,przewód moczowo-płciowy d)jajniki,komórki jajowe,macica 2.Zapłodnienie zachodzi w: a)jajniku b)jajowodzie c)macicy d)nasieniowodzie 3.Męskie komórki rozrodcze to.. 4.Żeńskie komórki rozrodcze to.. 5.Komórki jajowe produkowane są przez .Układ rozrodczy męski i żeński, test z biologii Pytania w teście pochodzą z pierwszego semestru z WDŻ w II klasie gimnazjum ;) 32 pytań Biologia paupas661Test z budowy i funkcji układu pokarmowego, składników odżywczych.. Wiele zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie wykazuje cykliczność - następowanie po sobie pór roku, rozród zwierząt, kwitnienie kwiatów.. Klasa 7a - start 8.05 .. - opiszecie budowę układu rozrodczego i wskażecie funkcje poszczególnych narządów rozrodczych, - poznacie budowę komórki jajowej.Na kolejnej lekcji krótka kartkówka z całego działu (zamiast sprawdzianu)..

Choroby i higiena układu rozrodczego.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Rozwój człowieka 4.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:UWAGA: za tydzień KARTKÓWKA z budowy i roli układu rozrodczego żeńskiego i męskiego (kartkówka będzie zamieszczona na Teamsie) .. Ucho - narząd słuchu i równowagi 28.. Czy komórki jajowe kobiety zawierają dużo żółtka?. Prawda Fałsz : 7.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test Układ rozrodczy, Rozród człowieka podręcznika Biologia, powtórki dla Klasa III.. Narządy, w których wytwarzane są komórki rozrodcze to: gonady gamety plemniki nasieniowody.. Seria:ogólność Układ narządów wewnętrznych kobiecej reprodukcji obejmuje jajniki, jajowody i macicę, wszystkie zlokalizowane w miednicy (pod brzuchem).. 3Spermatogeneza- jest to proces powstania plemników z pierwotnych komórek rozrodczych męskich.. oddechowy, czaszka-szkieletowy ( kostny),żyły- ukł.. Mają one kształt grochu, otwierają się do cewki moczowej w obrębie tylnej ściany jej opuszki, i są położone poniżej prostaty.. Układ rozrodczy W opisie narządów płciowych (układu rozrodczego) przyjął się podział na gruczoły płciowe, (czyli gonady) wytwarzające komórki płciowe (plemniki i jaja), drogi je wyprowadzające oraz narządy płciowe zewnętrzne..

rozrodczego 30.

Wydzielina ta zabezpiecza plemniki .1. rozrodczegoZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Który z narządów ma za zadanie odbirranie bodźców zewnętrznych?. Budowa i funkcje układu hormonalneg 2. rozrodczy, płuca- ukł.. Przerwij test.. jajnik Jajnik można podzKartkówka z układu nerwowego - Zaloguj się na Nuadu.. Oczywiście brak wiedzy z zakresu takich podstawowych rzeczy jak narządy rozrodcze i sam proces rozmnażania nie przejdzie.. Abyście byli dobrze przygotowani na Układ rozrodczy sprawdzian, powiem Wam czego się spodziewać, hehe :).. Ich zadaniem jest wydzielanie preejakulatu z cewki moczowej.. Dorosły jajnik waży około 15 g i jest połączony z boczną ścianą miednicy i macicy za pomocą więzadeł, wzdłuż których biegną tętnice, żyły, naczynia limfatyczne i nerwy.. Ciąża i poród str. 202 - 203. wysłany jest nabłonkiem plemnikotwórczym, gdzie powstają plemniki.. B. Dojrzała komórka jajowa opuszcza pęcherzyk jajni-kowy i przemieszcza się jajowodem do macicy.. Zewnętrzne narządy płciowe to: wzgórek łonowy, zbudowany z tkanki tłuszczowej, pokryty włosami łonowymi;Podkreśl nazwę elementu układu rozrodczego odpowiedzialnego za wyprowadzanie plemników z jąder..

rozrodczego 31.

Rozmnażanie i rozwój człowieka 1.. Ile dni trwa menstruacja w przeciętnym, 28-dniowym cyklu .Najdłużej żyjącym człowiekiem na świecie był Schigechiyo Izumi z Japonii, który urodził się w 1865 roku, żył 120 lat i 237 dni.. Budowa i funkcjonowanie żeńskich narządów rozrodczych 3.. Planowanie rodziny str. 191 - 193.. Ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy 25.. Author: Emisia Created Date: 5/18/2020 5:18:26 PM .Kartkówka dodatkowa "Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego" 46 kB.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego., podrozdział podręcznika Puls Życia dla Klasa II.. TEST Okresy rozwojowe człowieka.Męski układ rozrodczy - gruczoły opuszkowo-cewkowe.. Podobnie funkcjonuje organizm kobiety, w którym zachodzą cykliczne zmiany związane z funkcją rozrodczą.Higiena układu rozrodczego.. Pozdrawiam Emilia Kaczmarek - Bednarz.. Pytanie 1 /17.. Choroby a zdrowie .23.. Budowa i rola męskiego ukł.. - Męskie narządy płciowe - to jądro (wytwarzające komórki płciowe) i najądrze .Kartkówki Podaj nazwy faz cyklu miesiączkowego, których doty-czą poniższe opisy.. Planowanie rodziny.. TEST Ciąża i poród STRESZCZENIE..

Budowa i rola układu nerwowego 24.

Komórki jajowe kobiety są: mezolecytalne alecytalne oligolecytalne polilecytalne : 6.. Łuk odruchowy i odruchy 26.. Trzeba się tego nauczyć na pamięć, w .Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego.. Trzeciorzędowe cechy płciowe: .. 2/90 Do opisów elementów męskiego układu rozrodczego .. U człowieka i większości zwierząt proces spermatogenezy zachodzi ciągle, a jeden pełny cykl trwa około 3 tygodni.. Budowa i działanie oka 27.. Cele lekcji: • Dowiesz się, jak dbać o zdrowie układu rozrodczego.. Komórka jajowa jest usuwana z organizmu wraz z fragmentami błony śluzowej macicy i niewielką ilością krwi.. Zaczynamy punktualnie.. TEST Rozwój człowieka od poczęcia do narodzin STRESZCZENIE.. Funkcjonowanie żeńskiego ukł.. Tutaj macie pytania do obu.. Budowa i funkcjonowanie męskich narządów rozrodczych 2. warg sromowych macicy łechtaczki jajowodu : 5.. Budowa i rola żeńskiego ukł.. Żeńskie narządy rozrodcze dzielimy na zewnętrzne i wewnętrzne.. Zawiera 35 pytań.. Zmysł węchu, smaku i dotyku 29.. KNK przechodzą w kanaliki proste, łączą się w sieć jądra, skądPuls życia 2 - Męski układ rozrodczy .. (0-1) cewka moczowa, jajowód, prącie, nasieniowód 3. Podaj nazwę elementu budowy plemnika zaznaczonego na schemacie literą x i określ jego funkcję.Kartkówka "Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego", plik: kartkowka-funkcjonowanie-zenskiego-ukladu-rozrodczego.pdf (application/pdf) Puls życia Kartkówka do lekcji "Funkcjonowanie żeńskiego układu rozrodczego" z działu "Rozmnażanieodcinek układu pokarmowego 11 0-4 Macica- ukł.. 1/90 Wymienione pojęcia wpisz do odpowiedniej rubryki jądra, prącie, moszna, nasieniowód, najądrze, szerokie ramiona, zarost na twarzy, prostata, pęcherzyk nasienny, wąska miednica Pierwszorzędowe cechy płciowe: .. Są 3 etapy porodu - przeczytaj uważnie fragment podręcznika ze s. 229 (takie pytanie będzie na kartkówce).Charakterystyka męskiego i męskiego układu rozrodczego.. Regulacja wydzielania hormonów.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test Żeński układ rozrodczy., podrozdział podręcznika Puls Życia dla Klasa II..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt