Ramowy plan wydarzeń o prometeuszu

Pobierz

Question from @Krulik127 - Szkoła podstawowa - PolskiPrzypowieść o siewcy - Plan wydarzeń.. Nowy władca niebios.. Bóg pamiętając o walkach z gigantami, obawiał się ludzi.. Nauka człowieka posługiwania się ogniem oraz nauka samodzielności.. Klasa 5 Polski.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Dokoncz plan ramowy o Prometeuszu 1 os dam najlepszą odpowiedź Plan ramowy: PROMETEUSZ: 1.Ulepienie pierwszego człowieka z gliny i łez przez Prometeusza.. Klaudia Jachira rozwinęła na mównicy sejmowej transparent.Ramowy plan wypowiedzi.. Prometeusz kradnie bogom ogień i daruje go ludziom.. Ulepienie człowieka z gliny.. Stworzenie człowieka przez Prometeusza nie spodobało się Dzeusowi.. Seria kłótni w Sejmie.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Parys organizuje wyprawę do Sparty .Plan wydarzeń powinien być przejrzysty i użyteczny, dlatego warto trzymać się tych kilku zasad, dzięki którym staje się on doskonałym narzędziem w pracy z lekturami.. 6.Dzeus wypowiada wojnę Kronosowi.Plan ramowy.. W darze od Afrodyty otrzymała wdzięk, od Hermesa charakter pochlebcy, a Atena .plan wydarzeń do mitu o Syzyfie 2010-03-09 17:13:17 napiszcie plan wydarzeń mitu o tezeuszu 2010-02-06 20:54:03 podacie plan RAMOWY mitu o Prometeuszu ?.

Oprócz: Plan ramowy wypowiedzi o prometeuszu.

2.Uranos strąca swoje potomstwo do Tartaru.. - Ubolewanie Prometeusza nad bezradnością człowieka., 3.. Prometeusz stwarza człowieka - miesza glinę ze łzami, wykrada ogień z boskiego rydwanu Zeusa i tworzy istotę ludzką.. Ramowym planem wydarzeń nazywamy uporządkowany spis wydarzeń, na podstawie którego będzie omawiana prezentacja maturalna.. Ziarna rzucone między chwasty nie wydały owocu.. Ramowy plan wydarzeń dzieli się na tezę, wstęp, rozwinięci oraz zakończenie.. Prometeusz wykrada z Olimpu ogień, który przekazuje człowiekowi.. Ziarna rzucane na drogę zostały wydziobane przez ptaki.. Prometeusz, który był jednym z tytanów, uznawany jest za stwórcę człowieka.. Związki frazeologiczne- wyrażenia, zwroty, frazy.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Narada wszystkich ludzi a) wskazanie praw i obowiązków względem nowych władców niebios b) obawy Prometeusza o zbyt dużych ciężarach c) obmyślenie podstępu 5.Temat : Ramowy plan wydarzeń -co to takiego i jak go napisać Jest to zapisane w punktach, chronologicznie, czyli krok po kroku przebieg jakiegoś wydarzenia.. Prometeusz lepi ludzi z gliny zmieszanej ze łzami.. Opustoszenie ziemi a) pozostał tylko mądry Tytan Prometeusz 3. zadanie dodane 10 października 2011 w Język polski przez użytkownika niezalogowanyMit o wojnie trojańskiej - krótki plan wydarzeń..

Mit o Prometeuszu- plan wydarzeń.

b) Słabość i nędza pierwszych ludzi.Mit o Prometeuszu - streszczenie, plan wydarzeń.. a) tchnięcie życia w martwe ciała b) Słabość i nędza pierwszych ludzi.. Nowy władca niebios.. - Pobyt Prometeusza u Hefajstosa.. wg Amstolarscy.. Przykład ramowego planu wydarzeń: - Teza: Holokaust to kataklizm XX wieku.. Na rozkaz Zeusa, Hefajstos stworzył niezwykle piękną kobietę.. - Rozmowa Prometeusza z Zeusem na temat ognia dla ludzi., 4.. Plan szczegółowy jest dużo dokładniejszy, zawiera drobiazgowe informacje o wydarzeniach.. Streszczenie.. Staramy się pisać go w sposób zwięzły.. Zeus jednak nie zgodził się na to z obawy przed niezależnością ludzi.Mit o Prometeuszu - plan wydarzeń.. seat plan Rozmieszczenie uczniów.. Istotnych.. , 5.Uporządkuj wydarzenia, porównaj z planem zapisanym na brudno.1.. Ciało człowieka ulepił z gliny zmieszanej ze łzami.. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa.Człowiek Prometeusza był o wiele słabszy od tytanów, był trzy razy niższy, jego ciało ledwo się trzymało na wątłych nogach, a kruche kości pękały pod choćby najmniejszym ciężarem.Ułóż w zeszycie plan wydarzeń do tekstu Jana Parandowskiego.. Jabłko z napisem "Dla najpiękniejszej", rzucone przez Eris na ślubie Peleusa i Tetydy, staje się przyczyną konfliktu boginek.. Chciał także, aby ludzie posiadali ogień ..

Mit o Prometeuszu - plan wydarzeń.

W planie zamieszczamy tylko najistotniejsze informacje.. Tytan daje ludziom duszę złożoną z iskier niebieskiego ognia.. 4.Kronos pożera 5 swoich dzieci, szóste Reja ratuje i umieszcza na Ziemi.. a) tchnięcie życia w martwe ciała b) Słabość i nędza pierwszych ludzi.. Plan ramowy przedstawia najważniejsze wydarzenia w utworze (lub jego fragmencie).. 1.Z Chaosu wyłania się Uranos i Gaja.. Opustoszenie ziemi a) pozostał tylko mądry Tytan Prometeusz 3.. 2.Ofiarowanie glinianej istocie duszy z… poniżej.. Mit o Prometeuszu jest uniwersalną opowieścią, dlatego już w czasach antycznych był dość szeroko wykorzystywany przez różnego rodzaju twórców .Mit o Pandorze - streszczenie, plan wydarzeń.. (Mit o Dedalu i Ikarze.fragment książki Mitologia.Wierzenia w podania greków i rzymian).. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Mit o Syzyfie Plan wydarzeń : 1) Syzyf królem potężnego Koryntu 2) Uczestniczenie w ucztach na Olimpie 3) Plotkarstwo Syzyfa i ujawnienie tajmenicy Zeusa.. Mit o Syzyfie - plan wydarzeń Ustawianie w kolejności.. 3.Kronos za namową Gai zabija Uranosa.. Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Są trzy sposoby pisania takiego planu.. A wygląda to tak:DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Mit o Prometeuszu- plan wydarzeń.. 5.Reja podaje środek wymiotny Kronosowi, ten zwraca swoje dzieci..

2010-03-01 18:14:16Plan ramowy wypowiedzi o prometeuszu.

Opowiedz w nie wiecej niż pięciu zdaniach o wydarzeniach opisanych w micie o Prometeuszu.. Narada wszystkich ludzi a).Mit o Prometeuszu - plan wydarzeń - Połącz w pary.. Plan ramowy a plan .Mit o Syzyfie: streszczenie, plan wydarzeń, problematyka, bohater historii Ewa Kaleta.. Mit o Prometeuszu - plan wydarzeń.. Bajka o rybaku i rybce plan wydarzeń Połącz w pary.Przygody Tomka Sawyera - ramowy plan wydarzeń.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Mit o stworzeniu świata - Plan wydarzeń.. Ulepienie człowieka z gliny.. 4) Skazanie na śmierć króla Koryntumit o Heraklesie Koło fortuny.. Tytan uczy ludzi rzemiosła i wielu innych pożytecznych rzeczy.Napisz plan ramowy wydarzeń mitu o Posejdonie 2012-05-11 06:59:35 Wypisz związki frazeologiczne z mitu o Prometeuszu 2011-02-12 11:19:55 Załóż nowy klubMit o Prometeuszu - plan wydarzeń.. Opustoszenie ziemi.. Pamiętasz opowiadanie oPrometeusz widząc to, niczym dobry i mądry ojciec, zaczął szkolić ludzi w łowach, pokazywał proste rzemieślnicze prace.. Afrodyta zostaje wybrana najpiękniejszą przez Parysa w zamian za obietnicę ślubu z Heleną - żoną Menelaosa.. - Ulepienie człowieka z gliny przez Prometeusza.. Nowy władca niebios.. Klasa 5 Polski.. Wykradł kilka iskier z rydwanu słońca i z tego stworzył ludzką duszę.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Siewca wychodzi siać.. Twór Prometeusza był jedynie zewnętrznie podobny do bogów.Mit o Prometeuszu - Plan wydarzeń.. Ulepienie człowieka z gliny.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt